OFERTA

W naszym centrum staramy się pomóc na jak najszerszym polu i w jak największej ilości przypadków – dlatego cały czas się rozwijamy i poszerzamy zakres usług i metod działania 🙂

Zapraszamy wszystkich, którzy walczą z takimi problemami, jak:
– dolegliwości kręgosłupa (przeciążenia, przepukliny, zwyrodnienia, stany pourazowe)
– dolegliwości obręczy barkowej, obręczy biodrowej i kończyn
– urazy sportowe
– ostroga piętowa
– łokieć tenisisty, golfisty
– blizny (po operacjach, po cesarskim cięciu)
– bolesne miesiączki
– dysfunkcja stawu skroniowo- żuchwowego, bóle po leczeniu stomatologicznym
– bóle głowy
– szumy w uszach

Terapia manualna tkanek miękkich

 

Terapia manualna tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego ( mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi).

 

Terapia wisceralna

Terapia wisceralna to postępowanie lecznicze, którego celem jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności i ruchomości narządów wewnętrznych.
Praca poprzez system narządów wewnętrznych który posiada swoje liczne anatomiczne i funkcjonalne połączenia z innymi strukturami znajdującymi się w ciele człowieka pozwala na skuteczne usuwanie blokad prowadzących, lub podtrzymujących stan patologiczny czyli chorobę.

Terapia stomatologiczna

Stosowana w przypadku:
-wzmożonego napięcia mięśniowego w trakcie leczenia ortodontycznego,
-bruksizmu (zgrzytanie zębami),
-trzasków i przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych,
-nieprawidłowej ruchomości żuchwy
-napięciowego bólu głowy
-bólu twarzy, głowy i szyi,
-bólu podczas gryzienia, żucia, ziewania,
-stanów po operacji w obrębie narządu żucia.

Igłoterapia sucha

Zastosowanie suchej igłoterapii ma na celu wyeliminowanie ognisk bólu pojawiających się w punktach spustowych, które znajdują się w powięziach, czyli strukturach otaczających mięśnie.

Używa się jej w celu likwidacji m.in. bólów głowy, bólów karku, bólów kręgosłupa i bólów barków.

Pinoterapia (pinopresura) 

Innowacyjna polska metoda, łącząca elementy akupresury, refleksoterapii, nauki o powięziach oraz układzie nerwowym, w której stosuje się specjalne narzędzia nazwane pinami oraz pinokatami.

Bańki chińskie, próżniowe

Bańka chińska nie jest wykorzystywana tylko w przypadku zwalczania cellulitu, rozstępów czy innych problemów kosmetycznych jak to jest powszechnie przyjęte. Wykorzystujemy ją również w dolegliwościach mięśniowych bądź też w celu zwalczania bólów kręgosłupa.

Kinesiotaping

Kinesiotaping to elastyczne, oddychające, hipoalergiczne i przylepne plastry, które mają  za zadanie wspomagać pracę mięśni i stawów, nie ograniczając ich zakresu ruchu oraz działać korzystnie na układ limfatyczny.

Fala uderzeniowa 

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w bolące miejsca. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji tkanek miękkich.

Stosuje się ją najczęściej przy bólu  mięśni, stawów, ścięgien, czy w takich jednostkach chorobowych jak łokieć tenisisty, golfisty, czy ostroga piętowa.

Jeśli nie wymieniliśmy tego, z czym Państwo się zmagają prosimy o kontakt, a na pewno postaramy się znaleźć pomoc i dla Was!

KIM JESTEŚMY?

ROZWÓJ I WIEDZA

Już w trakcie studiów zaczęliśmy uczęszczać na liczne warsztaty i konferencje,a także specjalistyczne szkolenia mające na celu rozwijanie naszych umiejętności i podniesienie poziomu naszych kwalifikacji. Teraz kiedy jesteśmy już doświadczonymi fizjoterapeutami ciągle kształcimy się i uczestniczymy w różnego rodzaju kursach doszkalających.

KONTAKT ZE MNĄ

Zapraszam do kontaktu, odpowiem na każde Państwa pytanie.