Rehabilitacja onkologiczna

W Centrum Rehabilitacji Mati-Med prowadzimy  kompleksową terapię przeciwobrzękową do której należy manualny drenaż limfatyczny oraz kompresjoterapia.

Terapia ta ma na celu zmniejszenie rozmiaru i konsystencji obrzęków, poprawę działania naczyń limfatycznych oraz zapobiegania czynnościowym następstwom.

Obrzęk limfatyczny powstaje najczęściej z powodu usunięcia lub uszkodzenia np. przez radioterapię regionalnych węzłów chłonnych, co jest nieodłącznym skutkiem operacji leczenia nowotworów złośliwych gruczołu piersiowego, narządów płciowych, gruczołu prostaty, skóry itd. Wówczas dochodzi do niewydolności układu limfatycznego, co charakteryzuje się utrudnionym przepływem chłonki i gromadzeniem się jej w tkance podskórnej.

KIM JESTEŚMY?

ROZWÓJ I WIEDZA

Już w trakcie studiów zaczęliśmy uczęszczać na liczne warsztaty i konferencje,a także specjalistyczne szkolenia mające na celu rozwijanie naszych umiejętności i podniesienie poziomu naszych kwalifikacji. Teraz kiedy jesteśmy już doświadczonymi fizjoterapeutami ciągle kształcimy się i uczestniczymy w różnego rodzaju kursach doszkalających.

KONTAKT ZE MNĄ

Zapraszam do kontaktu, odpowiem na każde Państwa pytanie.