×

Oferta dla dorosłych

W NASZYM CENTRUM STARAMY SIĘ POMÓC NA JAK NAJSZERSZYM POLU I W JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI PRZYPADKÓW – DLATEGO CAŁY CZAS SIĘ ROZWIJAMY I POSZERZAMY ZAKRES USŁUG I METOD DZIAŁANIA 

Zapraszamy wszystkich, którzy walczą z takimi problemami, jak:
– dolegliwości kręgosłupa (przeciążenia, przepukliny, zwyrodnienia, stany pourazowe)
– dolegliwości obręczy barkowej, obręczy biodrowej i kończyn
– urazy sportowe
– ostroga piętowa
– łokieć tenisisty, golfisty
– blizny (po operacjach, po cesarskim cięciu)
– bolesne miesiączki
– dysfunkcja stawu skroniowo- żuchwowego, bóle po leczeniu stomatologicznym
– bóle głowy
– szumy w uszach

Terapia manualna tkanek miękkich

Terapia manualna tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego ( mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi).

Terapia wisceralna

Terapia wisceralna to postępowanie lecznicze, którego celem jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności i ruchomości narządów wewnętrznych. Praca poprzez system narządów wewnętrznych który posiada swoje liczne anatomiczne i funkcjonalne połączenia z innymi strukturami znajdującymi się w ciele człowieka pozwala na skuteczne usuwanie blokad prowadzących, lub podtrzymujących stan patologiczny czyli chorobę.

Terapia stomatologiczna

Stosowana w przypadku:
-wzmożonego napięcia mięśniowego w trakcie leczenia ortodontycznego,
-bruksizmu (zgrzytanie zębami),
-trzasków i przeskakiwania w stawach skroniowo-żuchwowych,
-nieprawidłowej ruchomości żuchwy
-napięciowego bólu głowy
-bólu twarzy, głowy i szyi,
-bólu podczas gryzienia, żucia, ziewania,
-stanów po operacji w obrębie narządu żucia.

Igłoterapia sucha

Zastosowanie suchej igłoterapii ma na celu wyeliminowanie ognisk bólu pojawiających się w punktach spustowych, które znajdują się w powięziach, czyli strukturach otaczających mięśnie. Używa się jej w celu likwidacji m.in. bólów głowy, bólów karku, bólów kręgosłupa i bólów barków.

Pinoterapia (pinopresura)

Innowacyjna polska metoda, łącząca elementy akupresury, refleksoterapii, nauki o powięziach oraz układzie nerwowym, w której stosuje się specjalne narzędzia nazwane pinami oraz pinokatami.

Bańki chińskie, próżniowe

Bańka chińska nie jest wykorzystywana tylko w przypadku zwalczania cellulitu, rozstępów czy innych problemów kosmetycznych jak to jest powszechnie przyjęte. Wykorzystujemy ją również w dolegliwościach mięśniowych bądź też w celu zwalczania bólów kręgosłupa.

Kinesiotaping

Kinesiotaping to elastyczne, oddychające, hipoalergiczne i przylepne plastry, które mają za zadanie wspomagać pracę mięśni i stawów, nie ograniczając ich zakresu ruchu oraz działać korzystnie na układ limfatyczny.

Fala uderzeniowa

Fale uderzeniowe są akustycznymi falami przenoszącymi energię w bolące miejsca. Dzięki dostarczonej energii następują procesy leczenia i regeneracji tkanek miękkich. Stosuje się ją najczęściej przy bólu mięśni, stawów, ścięgien, czy w takich jednostkach chorobowych jak łokieć tenisisty, golfisty, czy ostroga piętowa.

USG narządu ruchu

Ultrasonografia narządu ruchu. Wykonywane w naszym centrum badania ukierunkowane są w szczególności na obrazowanie zmian mięśniowych, stawowych, obrzękowych oraz uroginekologicznych.

Akupunktura Legnica

Akupunktura

Akupunktura jest to metoda terapii rozmaitych schorzeń za pomocą nakłuwania specjalnymi igłami ciała pacjenta. Podstawowym założeniem akupunktury jest to, że obszary na skórze powiązane są z poszczególnymi narządami wewnętrznymi, zatem stymulacja skóry za pomocą igieł w danym obszarze przyniesie ulgę w określonym stanie chorobowym.

Elektroakupunktura Legnica

Elektroakupunktura

AGISTIM DUO to urządzenie do prowadzenia szybszych i bardziej efektywnych zabiegów elektroakupunktury, czyli terapii łączącej w sobie klasyczne założenia akupunktury i intensywną stymulację prądem elektrycznym. AGISTIM DUO świetnie sprawdza się w zabiegach leczenia bólu, aurikuloterapii i w medycynie estetycznej do redukcji cellulitu, zapewniając przy każdym rodzaju zabiegu maksymalne bezpieczeństwo

terapia PNF

Terapia PNF

PNF (proprioceptive neuromuscular facilitation) to metoda rehabilitacji stworzona z myślą o fizjoterapii schorzeń neurologicznych, zwłaszcza mózgowego porażenia dziecięcego. Obecnie wykorzystywana jest również w różnego rodzaju zaburzeniach w obrębie układu kostno–mięśniowego. Celem metody PNF jest ułatwienie pacjentowi wykonywania codziennych czynności i osiągnięcie możliwie jak największej samodzielności. Terapeuta stymuluje receptory ruchu oraz pozycji ciała, dzięki czemu możliwe jest utworzenie nowego wzorca ruchowego i stopniowe przywracanie sprawności.

Fizjoterapia uroginekologiczna Legnica

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna to ważny dla kobiet temat. Fizjoterapia uroginekologiczna to nie tylko leczenie już nabytych schorzeń, ale także profilaktyka zapobiegająca problemom w przyszłości. Ze względu na uwarunkowania biologiczne panie są szczególnie narażone na problemy z obszarem okołomiednicznym. Dlatego badanie mięśni dna miednicy i układu moczowo-płciowego powinna odbyć każda kobieta, niezależnie od wieku